החלפת צילינדר בדלת

החלפת צילינדר בדלת הבית עשויה להיות משימה קלה עבור כל אחד מאיתנו אך מהר מאד עלולה לגלוש למקומות שבהם הנזק יהיה רב על התועלת. לכן רצוי ואף מומלץ לקרוא לאיש מקצוע בפרט במצבים בהם הדלת תקועה או אינה נפתחת.

מהו צילינדר?

החלפת צילינדר בדלת
החלפת צילינדר בדלת

מנעול הצילינדר הינו אחד מסוגי המנעולים הנפוצים בעולם. למעשה, מנגנון הפינים הנפוץ מאד במנעולי הצילינדר, שייך עוד למצרים העתיקה באמצעותו היו נועלים תיבות מטמון ודלתות שונות.

הצילינדר, שפירושו גליל, עובד על עיקרון של סיבוב מנגנון הנעילה באמצעות מפתח, וזאת על מנת לבצע נעילה או פתיחה של המנגנון.

מנעולי הצילינדר המצויים כיום בסוגים רבים של דלתות (עץ, פלדה, זכוכית, פנים וחוץ)  מהווים בעצם את הגורם 'המתווך' בין מנגנון הנעילה לבין המפתח, אם תרצו המוח שמאחורי הדלת, ולכן ככל שהצילינדר יהיה חלש יותר ובעל פחות הגנות סיכויי הפריצה אליו  יהיו גדולים יותר. לכל צילינדר יש מפתח ייחודי משלו המרכיב את הצירוף הנכון לפתיחת מנגנון הנעילה, קיימת גם אפשרות ליצירת מפתח 'מאסטר' (master) אשר יכול להתאים למספר צילינדרים. סוגי הצילינדר הם רבים ומשתנים על פי הצורך והדרישה, כך למשל קיים את הצילינדר הפשוט והמשונן, ומאידך צילינדר מוגן קידוח, צילינדר מוגן שבירה, ועוד.

מתי צריך להחליף צילינדר בדלת?

אז מתי באמת צריכים להחליף את הצילינדר? להחלפת הצילינדר יש מספר סיבות אפשריות:

א. הצילינדר נשחק, הזמן עושה את שלו והמפתח כבר מתחיל להיתקע לכם בכל פעם שאתם מנסים לסובב אותו.

ב. המפתח היחיד שעוד נשאר לכם הלך לאיבוד (חוק מרפי) ואין לכם מושג היכן למצוא אותו.

ג. צרור המפתחות שלכם הלך לאיבוד ואתם חוששים שיפרצו לכם לבית.

ד. אתם שוכרים דירה או שעברתם לדירה חדשה ואתם ממש לא מעוניינים שמישהו ייכנס אליכם הביתה,
וכן עוד סיבות נוספות. אז אם אחת מהסיבות שצוינו רלוונטית אליכם, זה הזמן ליצור קשר ולהזמין צילינדר חדש.

כמה עולה להחליף צילינדר בדלת?

טווח המחירים של החלפת הצילינדר בדלת הכניסה נע בין 250 ש"ח ל 590 ש"ח. ממש כמו בכל תחום אחר, גם כאן עלות הצילינדר משתנה על פי סוג הצילינדר אותו בחרתם, היצרן, התוספות השונות וכן הלאה, לכן מומלץ בטרם מזמינים או רוכשים אחד להתייעץ עם בעל מקצוע ולפרט בפניו את הצורך שלכם וזאת על מנת שתתאימו לעצמכם את הצילינדר הטוב ביותר עבורכם.

אנחנו בבית המנעולנים נשמח לעזור לכם בכל שאלה ולתת לכם את המחיר המשתלם ביותר, אז יאללה למה אתם מחכים? תרימו טלפון אנחנו זמינים!

לחצו כאן וצרו איתנו קשר 

אולי יעניין אתכם גם –
מאמר בנושא "סוגי מנעולים יתרונות וחסרונות"