מנעול רב בריח

רב בריח תעשיות בע"מ המוכרת לנו יותר בשמה העממי 'רב בריח' הינה חברת ישראלית לייצור דלתות ומוצרי נעילה וביטחון.
החברה נוסדה בשנת 1973 וזאת בעקבות גל הפריצות לבתים ואירועי הטרור על ידי פלשתינים, שהתרחשו במדינה בשנים הללו.

'רב בריח' ו-'הפלדלת'

במטרה לתת מענה להרגשת הביטחון הירודה של תושבי ישראל ובעקבות לקוחה שסבלה מרצף של פריצות אל ביתה נתבקשו מי שלימים היו בעלי החברה להתקין ארבעה מנעולים בדלת ביתה.

מתוך סקרנות זו הוקמה כאמור חברת 'רב בריח' על ידי אברהם בחרי ומשה דולב בשנת 1973. חברת 'רב בריח', החלה לפתח במהרה דלתות מפלדה העונות לשם המוכר לכולנו כיום "פלדלת", ואף רשמו זאת כפטנט.

דלתות הפלדה החדשות נועדו להחליף את דלתות העץ הסטנדרטיות שהיו כמעט בכל בית בישראל באותם ימים. דלתות הפלדלת הורכבו משתי פלטות פלדה מגולוונות בועבי של 1.25 מ"מ. בכל דלת כזו מותקן מנעול רב-בריח אשר מורכב מ 7 בריחים המתחברים לשלושת פאות הדלת על פי הסדר הבא:  חמישה מתוך שבעת הבריחים מתחברים אל המשקוף הנמצא על יד המנעול. בריח אחד מתחבר אל המשקוף העליון, ובריח נוסף מתחבר אל המשקוף השני, על יד צירי הדלת (ניתן לראות זאת בתרשים).

כאמור, מנגנון הנעילה הרב בריחי נועד להבטיח הגנה מרבית מפני פורצים. מנעול רב בריח 'נתפס' במשקוף הדלת באמצעות מנגנון הנעילה שלו ובכך מאפשר 'לכידה' של הדלת אל המשקופים, בדרך זו עולה רמת ההגנה של הדלת ובשילוב עם הצילינדר המותקן בדלת הפלדלת הרי שלפורצים מומלץ לחשוב טוב בטרם יתקרבו לפלדלת שלכם.

סוגים ומחירים

כיום קיימים סוגים שונים של דלתות פלדלת וכן של מנגנוני נעילה לדלתות אלו.

מנעול רב בריח מגיע היום בטכנולוגיות שונות כגון: טכנולוגיית לוקסיס המאפשרת שילוב של קומבינציות נעילה, טכנולוגיית טרילוקס (3Locks) בעלת 3 מעגלי הגנה הכוללת הגנה מפני פריצה שקטה, הגנה מפני שכפול לא חוקי של המפתח וכן כפתור ייחודי לפתיחת הדלת מתוך הבית.

בנוסף, קיימים גם מנעולי רב בריח בעלי טביעת אצבע (ביומטרי) ומנעול דינמיק פלוס (Dynamic Plus). מחירי המנעולים משתנים על פי הטכנולוגיה הנבחרת, ולכן קשה לתת אומדן על טווח המחירים. עם זאת מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לבחור את מנעול רב הבריח המתאים לכם ובכך גם לחסוך כסף וגם להנות משקט וביטחון, אנחנו בבית המנעולנים זמינים עבורכם לכל שאלה!

צרו איתנו קשר